magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

how to graph each function y=3/4x + 1
Use ratio language to describe the relationship between 2 dogs and 1 cat
What type of relationship do two people who work the same job share? a. horizontal b. managementc.flexible d.vertical
How would blacks react after Union victories in the South?
Do equation per tile plz that's all and thank you
What would happen if we changed the polarity of the electrodes in the electrolysis of water?
Alisha conducted an experiment in which a spinner landed on green 7 times. If the experimental probability of the spinner landing on green is 1/5, how many tria
The Thirteenth, Fourteenth, and Fifteenth Amendments reflected the growing 19th century American trend of
How did canals and railways transform trade in the interior of the united states?
Most foodborne illness are treatable. Increasing fluid intake and rest will help you recover within a few days. True or false?