kieranelson21
kieranelson21 kieranelson21
  • 03-05-2020
  • Mathematics
contestada

Is problem 21 right?

Is problem 21 right class=

Respuesta :

hello6538
hello6538 hello6538
  • 03-05-2020
yes, the answers correct
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses an infinitive phrase as an adverb? A) Whenever I feel afraid, I usually try to hum my favorite song's melody. B) My neighbor was extremel
The chance of being involved in a fatal crash is higher at night than during at night than during the day
A structural cross-section describes a house's
what is the scientific notation for 72.4
Hey! Can someone help me with this? 20 POINTS!! Thanks!! Consider this claim: Headphones should be manufactured so that music volumes must remain at a safe lev
Julie bought 12 flowers from one store and 18 flowers from another store. She divides all the flowers equally among 5 vases. How many flowers does Julie put
Which rate is the best deal for a box of cereal? A. $2.49 for 14 ounces B. $3.49 for 18 ounces C. $4.29 for 24 ounces D. $6.39 for 39 ounces
If you were planting a vegetable garden, what should you consider for the time of planting? Use at least three examples of what crops you might plant at differe
Three less than 5 times a number is less than or equal to 17.
The northern artist regarded as being as self-confident as michelangelo was __________.