mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

If a 5000 pound car gets only 12 miles per gallon, what will be fuel efficiency in miles per gallon of 2000 pound car?
Your resume should include all of the following information except A. Contact info B. Personal history C. Education background D. Qualifications
I need help solving this and getting the and checking it?
James was observing cells under a microscope. He observed some cells which had a layer outside the plasma membrane. What is this layer called? A. Cell membrane
Find the equation of the line that passes through the point (3,14) and is parallel to y=2/3x -6
use substitution to solve s+a=4 and 35+5a=2550
the basket that she is holding is made from palm fronds. that she is holding is underlinded. A. independent clause b. adjective clause c. adverb clause d. noun
David is rowing a boat upstream. The river is flowing at a speed of 2 miles per hour. David starts rowing at a speed of 6 miles per hour, and his speed decrease
2abc-3ab if a is 2, b is -3 and c is 4. Evaluate the expression
A soup kitchen falls under what type of organization