alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

g(x) = 4x+6 h(x)=x-5 Write the expressions for (g-h) (x) and (g-h) (x) and evaluate (g- h) (3). (g-h)(x) = (g-h)(x) = 0 (g+h)(3) =
why does bread dough is needed to be left for hours or a day before baking?​
A sentence that asks a question ends with a period. True False
A sentence that asks a question ends with a period. True False
d) At the New York Stock Exchange a certain online gaming stock had an initial public offering (IPO) price of 10 USD per share and is traded 24 hours a day. Ske
Suppose D(T) = A(T-H)2 +K represents the hieght of an object in feet after T seconds. Suppose an object has a maximum height of 12 feet after 2 seconds. This sa
The sun ____ in the East.​
100° 100⁰ X = ??????
-15p+32p please awnser its rsm hw
Question for Math! I have a 200-point math test coming up, and I don't get the concept of this question, but if somebody is willing to help me out on this quest