meroujanbab800 meroujanbab800
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

A group of 5 friends sold lemonade. If they sold the cups for $0.50, how much money did each friend make if they split the money evenly?

Respuesta :

dmiguel202
dmiguel202 dmiguel202
  • 03-06-2020
How many did they sell?
Answer Link
sarahmiriam2007 sarahmiriam2007
  • 03-06-2020

Answer:

i cannot answer your question accuratley because you did not provide enough information but i can show you how to solve your problem

Step-by-step explanation:

if you are provided with the amount of cups they sold multiply that number by $0.50. divide the product by 5 and you will get your answer

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

12 candles cost $31, what is the unit price? (round to the nearest hundredth)
Prior to the Texas Revolution, Spanish and Mexican leaders relied on ________________ to encourage to people to move to Texas.
When two variables are highly positively correlated, the correlation coefficient will be _______.
what is the mean of 2, 8, 4, 10, 6 ?
who is the founder of oersted experiment ?
What 2 notes are raised in the D major key signature on the treble clef
What is the difference between plant and animal cells?
A short-lived cartoon called ""father of the pride"" was based on what act?.
what is wrd wrd 2 about
The problem with self-selection in research is that:____. a. it violates ethical guidelines. b. it makes causal interpretations difficult. c. people often ove