rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

write 5 × 5 × 5 × 5 using exponents
how many terms are in the expansion (x y)10.
which religion did china introduce into japan?
what is the advantage for the use of voting machines?
Find the measure of the central angle with a radius of 18 inches and the area of a sector measuring 162π square inches
why is it important to not get distracted while driving?
There are elements in the surface of the sun that do not exist on earth. true false
Help me with this please
An effective group member is quiet and reserved, letting other group members take the lead. please select the best answer from the choices provided t f
he Fifth Amendment guarantees that no person can be made to witness against himself in court. This means that a person cannot be forced to speak about or confes