JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think the beginning and end of the story describes Kevin putting his hand in his father's pocket? How does this motif connect to and develop the them
How to change a repeating decimal to fraction?
How did others treat her differently because of her suspicions
I need help on this geometry question pls help
The text below was written in 1918: "When the mariner, sailing over tropic seas, looks for relief from his weary watch, he turns his eyes toward the southern c
What happens at the climax of the play of romeo and Juliet? A. the deaths of Romeo and Juliet B. the engagement of Juliet and Paris C. the de
which must you do to balance your checkbook
what is another word for slavery
What happens to Uzbek citizens every year in the fall?
What feature of a chemical equation represents the law of conservation of matter?