brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two stones of equal masses are dropped from a rooftop of height h one after the other . their seperation distance against time will:______
The website is offering a discount of $7.50 on all Bolga basket orders. Which expression can you use to find the total price of a basket order? 7.56+42 426-7.5
Silver, gold, platinum, are ferrous metals. TRUE OR FALSE
Who is Christina Rivera Garza?
what according to the source can you learn about the role of women in the songhai Empire from the source​
A rocket is launched from a tower. The height of the rocket, y in feet, is related to the time after launch, x in seconds, by the given equation. Using this equ
I need help with my math homework
If two sides of a triangle measure 2 and 4, what might the third side be?
Which is the first siimple molcules of food produced during photosynthesis?
Rewards and Punishment examples