meliroa17
meliroa17 meliroa17
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

i’ll mark you brainliest, please show work!! i’ll also give more points

ill mark you brainliest please show work ill also give more points class=

Respuesta :

mjmj215 mjmj215
  • 04-08-2020

Answer:

414

Step-by-step explanation

80+10hrs=230

23bacteria:1hr

414bacteria:18hrs

Answer Link
bejwijeje
bejwijeje bejwijeje
  • 04-08-2020
The answer is 414 I’m pretty sure
Answer Link

Otras preguntas

An omelet station uses 3 eggs to make each omelet. What is the cost for the total number of eggs in a single omelet if a case of 30 dozen eggs has an as-purchas
Which of the following is not part of the state judicial system? a. court of appeals b. superior court c. supreme court d. U.S. District court
Which of the following is one of the best advantages to using presentation software to create a slide show? A. You can print slide handouts for your audience
Which word a synonym for demish
In the circuit diagram, what does the symbol made of two long lines and two short lines with a positive and a negative sign at each end represent? a source
What were some problems that John quincy adas faced as president
which measurent is greater 640 ft or 0.5 miles
Which sentence uses the underlined pronoun correctly? A. Me should mow the lawn before it rains. B. My should mow the lawn before it rains. C. I shoul
Evaluate. 12+4⋅3−15 Enter your answer in the box.
13 Oz package of pistachios cost $5.99 what is the unit rate