rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

what impact when russia leave the war affect on the allies ?
The explosion of fuel in an automobile engine cylinder is an example of ___ to ___ energy.
How do I do it plz help me do this
Democracy in Greece developed over time and involved _____. Monarchs becoming angry with the selfishness of nobles an oligarchical rule that allowed some free
how do you solve for elimination method
37 points Solve with a decent amount of explanation please
The Spanish Inquisition of 1478 is seen as a time of compassion and integrity in the Church. True False
I have five request for drawing I can take one more whoever says it first gets it?!!!!!
1. identify the angles as complementary or supplementary and then find the value of x a.) supplementary, 65 degrees b.) complementary, 155 degrees c.) complem
the sale on a map is 1 in. :20mi. The actual distance between the two cities is 240 miles. What is the distance between the cites on the map?