sheila6840
sheila6840 sheila6840
  • 02-10-2020
  • SAT
contestada


A company ordered $400 worth of muffins. Bran muffins cost $2 each and blueberry muffins cost $4 each. If the company ordered twice as many blueberry muffins as bran muffins , how many muffins were ordered total

Respuesta :

1319345 1319345
  • 02-10-2020

Explanation: idk what do u need help with lol

Answer Link

Otras preguntas

Kinda lost on this please need help
do you think americans have lived up for this ideals nowadays?
I need help find which one is common and which is documented.Is it common knowledge, or must it be documented? A.) George Washington was the first president of
Sabrina rode on a Ferris wheel at the state fair. The radius of the Ferris wheel was 150 feet. What is the approximate distance Sabrina traveled in one revolut
what is the junction of the heart
Why are run-on sentences problematic? Check the three best answers. Please, I don't understand. Run-on sentences make text more difficult to read. Run-on senten
What is the equation -9/2 + 9/2 in its simplest form
How many grams of N are in 82.0g of NH2NO3?
Ifa runner runs the first leg of a race in 52 seconds plus or minus 2 seconds, write an equation to find the fastest and slowest times.
What made The Declaration of Independence such a radical document?