khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes fallacies? A.Fallacies rely on incorrect inferences. B.All fallacies rely on overgeneralizing. C.Fallacies are also called
Faye paid $16.00 for a pair of shorts that were 20% off. What was the original price?
which supreme court case established the principle of judicial review? A: heart of Atlanta hotel v. United states B: Brown v. board of education
If you measure the width of a window in inches and then in feet, which measurement would have the greater number of units?
what is depreciation?
A specific factor having a range of possible values is a __________. a. variable b. mean c. median d. mode
It takes April 7 1/3 hours to drive to her grandparents' house. So far she has driven 3 5/6 hours. How many more hours does April need to drive?
why can you compare two fractions with the same denominator by only comparing the numerators
Tammany hall was the name of
What does Hydrogen and Nitrogen make when mixed?