masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

What is one right or freedom from the First Amendment?*
Name one problem that led to the Civil War.
Compared to the charge of a proton, the charge of all electron has (1) a greater magnitude and the same sign (2) a greater magnitude and the opposite sign (3)
When a sample of a gas is heated in a sealed, rigid container from 200. K to 400. K, the pressure exerted by the gas is (1) decreased by a factor of 2. (2) incr
Which atom has the largest atomic radius? (1) potassium (3) francium (2) rubidium (4) cesium
If both the President and the Vice President can no longer serve, who becomes President?
We elect a U.S. Senator for how many years?
In terms of entropy and energy, systems in nature tend to undergo changes toward (1 ) lower entropy and lower energy (2) lower entropy and higher energy (3) hig
What is the political party of the President now?
Who vetoes bills? Please help