OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Which of these arguments provides the weakest support for the Supreme Court's decision that students have the right to wear the armbands to school? A. Students
PracticeYou must answer this question. Write your answer in 125-150 words in an appropriate style.Your class has been discussing how they spend time with their
Jake wants to distribute 543 marbles equally among 7 of his friends. In which place is the first digit of the quotient?
Si a los lados de un cuadrado se le aumenta en 3 y 5 m respectivamente la superficie del nuevo rectangulo es 440m .Encontrar el lado del cuadrado inicial
Which situation can be represented by the equation y = 12 x ?
(a) Calculate the height (in m) of a cliff if it takes 2.48 s for a rock to hit the ground when it is thrown straight up from the cliff with an initial velocity
What is the building block of all living things? 3. A the cell the chloroplast the nucleus D the cytoplasm 2. Which of the following statements is true?
Isabel received a $90 gift card for a coffee store she used it in buying some coffee that cost $7.46 per pound after buying the coffee she had $67.62 left on he
Dallas National Bank had the following activities, traceable costs, and physical flow of driver units: Activities Traceable Costs Physical flow of Driver Units
Can someone plzzz helppp meeeeee