bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Round to the underlined place value 923,718
What are the building blocks of enzymes?
Question 6 of 10 Which two changes would decrease the electric force between two charged particles?
What is the answer ?
Henry VIII created the Anglican Church because
plz help greatly appreciated ​
For the function f(x) = 5x - 7 answer the following questions: 1. Is the function increasing or decreasing? 2. What is the y-intercept? 3. What is the slope? 4.
Which sentence best describes an incentive for saving for education with a 529 plan? A. The income generated by a 529 plan is tax exempt. B. Colleges offer a
pick two people and then start describing them. just three sentences. (it could be a friend family member etc.)
HURRY PLEASE. Which of the following is a biotic factor in a biome? a. kinds of birds c. types of rocks b. amount of rainfall d. bodies of water