adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How do you figure this out?
Which of the following spheres contains the ionosphere and reflects radio waves back to Earth? Exosphere Stratosphere Thermosphere Troposphere
what is an adjective Read this extract about a dog named Buck.Buck did not read the newspapers, or he would have known that troublewas brewing, not alone for hi
How did Venice acquire the nearby cities of Verona and Padua.
name each of the 5 steps in the PRICE treatment
Why does theory not match reality? in economics
During the process of protein synthesis a section of the dna molecule is copied onto which other molecule
What is a Archipelago?
Factor 15z^2+17z-18 please show work
How are atoms considered the “alphabet” in language of molecules?