willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
For the reaction CH4 + 2O2-->CO2 + 2H2O2, how many moles of carbon dioxide are produced from the combustion of 184.5 g of methane?
which statement below considers how the environment affects health? A Ned is the most popular boy in school B Ned's mom is an addict,but he manages to atay in s
nicole is 26 years old. Emma is 2 years old in how many years will nicole be triple emmas age?
A company projects its growth with the function g(t) = 3t + 1000, where g stands for growth and t stands for time. What are the coordinates of the y-intercept?
Help me out plz I'll do the same
what is immune disorder? what cause immune disorder
many tourists visit california’s death valley national park motivated by curiosity to see a geological phenomenon known as the sailing stones or moving rocks. t
which function has real zeros at x = −10 and x = −6? f(x) = x2 16x 60 f(x) = x2 − 16x 60 f(x) = x2 4x 60 f(x) = x2 − 4x 60
what is meant by backing up files through cloud computing?
28-(-x)-|10| evaluate the expression when x= -15