emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

If A+B=76  and A -B=38 whats A divided by B
What percent is 150 sq ft of 3000 sq ft
solve quadratic equation by factoring How do you do it 3k^2 + 72 = 33k
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2
Which of the following factors does not favor a change in gene frequency and, therefore, evolution? (A) large populations (B) mutations (C) emigration (D) genet
Why did the settlers go to new mexico during manifest destiny?
What is NAFTA? What countries are involved?
Tatum weighs 47.39 kilograms.What is is her mass rounded to the nearest whole number?A.50 KilogramsB.48 KilogramsC.47.4 KilogramsD.47 Kilograms
Why can't we change the subscripts in balancing chemical equations?
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers