C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

In the movie, The Patriot, with Mel Gibson, near the end of the Battle of Yorktown, shortly before he surrendered, the actor playing General Cornwallis stated,
Convert each angle measure to Radion measure 45°
Solve step by step : (2+2i)(5+3i)
Proteoglycans are part of the extracellular matrix; they provide structure, viscosity and lubrication, and adhesiveness. They are composed of proteins conjugate
Find the coefficient of x3 y4 in the expansion of ( x+2y )^7.
There are 8 people on the ballot for regional judges. Voters can vote for any 4. Voters can choose to vote for 0¸ 1¸ 2¸ 3¸ or 4 judges. In how many different wa
helppppppppppppppppppppppppping
What is the function of brown adipose tissue?
A(n) *_____* is a comparison over the course of a poem. 1. attitude 2. connotation 3. extended metaphor 4. figurative meaning
Find the coefficient of x3 y4 in the expansion of ( x+2y )^7.