wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Permitting the exchange of nutrients and gases between the blood and tissue cells is the primary function of ________.
An ATP molecule is made up of which of the following? Phosphate groups, ribose sugar, adenine base Phosphate groups, deoxyribose sugar, thymine base Carboxylic
The variable Z is directly proportional to X. When X is 12, Z has the value 228. What is the value of Z when X = 18
Why were savings and loans (S&Ls) originally established
how do i factorise 1.)au-5b+ ab -5u2.) 8bx - 15ay - 6by + 20ax3.) 5pSquare - 8q +2p -20q
Where does the bird perch itself in Edgar Allan Poe's "The Raven"? A. On the bust of Pallas B. On the window lattice C. On Lenore's urn D. O
how to calculate specific rotation of a compound
Consensus allows group members to agree to disagree and come to a decision with a majority vote. true or false.
Escoge la mejor respuesta. Escoge las cosas de la vida en Argentina. tomar la siesta tomar el té comer milanesa comer choripán
why has macbeth been adapted so many times over the past 400 years? A. Audiences are interested in how the story can be changed to include a happier ending. B.