kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

what is 22 out of 25 in a letter grade
Write the statements P, q, and r. Use symbols to write the logical form of each argument. Identify the form of each argument. Construct a truth table and state
g is a transformation of f. The graph below shows f as a solid blue line and g as a dotted red line. What is the formula of g in terms of f. Choose 1 answer: A.
47-10 in french math lol
WILL GIVE BRAINLIEST FOR QUICK ANSWERS!! I RATE WELL FOR GOOD ANSWERS!
The human heart is approximately the size of ________. 1) a golf ball. 2) an adult's fist. 3) a chestnut. 4) a grapefruit.
How is the area of the base the same as the volume of the cylinder when the height is 1.please help​
10. How many square pieces whose sides are 5 cm will be required to fit in a rectangular board of length is 30 cm and breadth is 15 cm?
What will happen if squash and gourds are planted too close to one another? - Only gourds will grow. - Only squash will grow. - A mix of squash and gourds will
in the figure below PQRS is a parallelogram. Find the values of x y and z.​