jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

if the mean of seven values is 39, find the sum of the values.
A proton is released from rest in a uniform electric field of magnitude 50000 v/m directed along the positive x axis and undergoes a displacement of 0.5 m in th
Find out if you can declare a variable of type dword and assign it a negative value. what does this tell you about the assembler's type checking?
What is the molecular mass of nicotine if 0.4784 mol weighs 180.0 g ?
Kyle, a male student, and megha, a female student, both failed their geography exams. according to research by dweck and colleagues, kyle is likely to attribute
What era is sometimes referred to as the Age of the Mammals. List other possible names that could have been used to describe this era, and why.
The battle of the bulge was significant because it marked the ___
What is the dramatic irony when everyone mourns juliet's death?
F={y|y is an integer and -4
Which inequality can be used to find how many $2.50 fruit packs can be purchased for $15.00? Use f to represent fruit snacks