s28356749 s28356749
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Milo pays $3 per pound for dog food at Pat’s Pet Palace. The graph below represents the cost per pound of food at Mark’s Mutt Market. At which store will Milo pay a lower price per pound for dog food?

Respuesta :

ashleytejedar28
ashleytejedar28 ashleytejedar28
  • 03-11-2020
where’s the graph ? I think you’ll need to show the graph in order for us to help you
Answer Link

Otras preguntas

Please help me I will reward 20 points
WILL GIVE BRAINLIEST
What is the major predictor of funding for an agency?
In what way do the respiratory and circulatory systems depend on each other
"a terminal has two input queues." as a user types each character to the terminal, it is collected in the ____ queue.
which of the following is not equal to 63.7 mm
The ratio of two sides of a parallelogram is 2 : 5 and its perimeter is 70 cm. Find the sides of a parallelogram.
Which of the following Impressionist paintings focuses more on traditional subjects versus late 19th century subjects?
The digestive system takes in nutrients and breaks down these nutrients for energy. The solid waste products that are generated during digestion are removed fro
Why is a square a rectangle and a rhombus??