garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line y=7x–6.
Which effect does deforestation have on the carbon cycle?
Helppp meee please this one confuses me
Which statement describes one reason for the end of long cattle drives? a. Cowboys became dissatisfied with low wages and went on strike. b. As homesteaders mov
If both parents have normal pigmentation, what are all of the possible genotypes that may be observed in their offspring
Find the interquartile range (IQR) of your data. Show your work. 23, 75,79,99,105,110,110,142,149,168,168,170,183,195,202 Please help I don't understand!
PLEASE HELP IF YOU UNDERSTAND SPANISH OR SPEAK IT PLEASE!! B. Look at the television listings below and answer the questions that follow. Modelo ¿A qué hora es
Is (2,10) a solution to this system of equations? y = 4x + 2 y = x + 8 Yes or no
Potencia de exponente 1:(Si no sabes no Respondas)​
Write a positive or negative number to represent each change in the high temperature. 1. Tuesday’s high temperature was 4 degrees less than Monday’s high temper