jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

The wolves and moose of Isle Royale are the focus of the longest-running study of a predator-prey system in the wild. Both are recent arrivals to Isle Royale: m
What are 3 possible challenges Darwin might have faced
_____ has a thin atmosphere of carbon dioxide and contains the largest volcano in the solar system, as well as an enormous system of canyons. A) Mars B) Venus C
SELECT all Major inventors of the late nineteenth century or early twentieth century. A) Henry Ford B) Robert Fulton C) Alexander Graham Bell D) Samuel Gomp
What was the role of nobles and lords in kingdoms prior to a transition toward strengthening royal power? A. They had little to no power. B. They often had
What does Lori B. Wicks like best about working as an artist? (Site 1)
What does The damage ended up being relatively minute mean?
The genre of fantasy has had a massive growth in ____. a. regard c. popularity b. esteem d. like
−6>−30−4x Write your answer as an inequality
78 million converted in scientific notation