kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

what is 1/10 of 0.09 ?
According to socialist theory, what contributed to the economic gap between the rich and the poor?
What is the term utilized when union workers refuse to work due to contractual disagreements
Moving up trophic levels there is an increase in energy, entropy, and biomass. True or False?
suppose that x and y are both integers. find the solution of 10x^2+11xy+3y^2=7
a 5 ft ladder is leaning against a 4 ft wall. how far must the bottom of the ladder be from the base of the wall so that the top of laddet rests at the top of w
an interview with the french ambassaador about diplomacy in france would be considered a ?
Please Answer these following questions...1. What is (-7)^5 in expanded form2. Solve 2s^3 - 4r^2 if r = 1 and s = 5 (explain all steps)3. How would you convince
what was not the cause of the great depressiona. overproduction b. stock speculation c. under consumption d. foreign competition
One math student, John, can solve these 6 math problems in 20 minutes while another student, Juaquine, can solve them at a rate of I problem per 4 minutes. Who