ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why are ferromagnetic materials used in computer hard drive
Why does Johnny tell Ponyboy he could never use a gun?
(c) The town of Hornsdale in Australia has electricity supplied by a huge battery. On one day the battery transferred 3.24 x 1011 J of energy to the town. The p
What is the smallest positive integer $n$ such that $\sqrt[3]{1323 \cdot n}$ is an integer?
Find P(Z > 3.89) Pls I need help
Section-C (A) Supply the correct form of the verbs in brackets : (i) Fortune Favors (Favour) the brave. (ii) Our school..uns. (run) from 7.30 to 12.30. (iii) He
If AC = 32 and BC = 24, find AB.
Ashton, Bryan and Charles were given the same number of funfair tickets to sell. Charles sold 92 tickets. Bryan had twice as many tickets left unsold as Ashton'
A project team notes that the rehabilitation of an outdated water treatment facility will require at least 100 full-time employees for the year-long constructio
Unit overview definition