Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

An arc welder provides 250A of current when operating with a voltage of 40V. What is the power required by this welder? Explain your answer.
How did Mussolini, hilter,Franco Stalin gain the support of the citizens in their countries ?
Bruising of tissue is referred to as a Question 6 options: sprain. contusion. strain. dislocation.
You go to the doctor because you have a bacterial infection in your upper respiratory tract. the doctor prescribes a semisynthetic erythromycin derivative for y
What resource was commonly produced in the middle colonies A.Cash crops B.Fish and lumber C.Fish D.slaves
A study that examines chemical properties Question options: Geology Chemistry Astronomy Meteorology
How did the Tet Offensive impact the Vietnam War? A) it ultimately ended the war in 1968 B) it caused General Westmoreland to resign in 1969 C) it showed Ame
Automakers are required to comply with public disclosure laws. what is one example of a requirement of these laws?
Help I’m stuck would be helpful
Males and females (ages 13–18) were surveyed to choose a favorite free-time activity: playing computer games, listening to music, or watching movies/TV. The sur