rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the current is reduced as electrons move through a conductor.
Yolanda owns 4 rabbits. She expects the number of rabbits to double every year.a) after how many years will she have 64 rabbits?b) write and equation to model t
Heating zinc sulfide in the air causes the formation of
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle.  A farmer has a brown bull.  How would you determine whether the bull is a heteroz
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
What are 2 numbers that when multiplied together you get 360 and when added together you get -96
What long-term effect do you think EU membership will have on nationalism in Europe? Explain.
what percentage of 1457 is 898?
What are three interesting facts about Susan B. Anthony's childhood ?
Why does a pendulum eventually stop swinging?