Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Most autotrophs make “food” through the process of a. photosynthesis. b. homeostasis c. chemosynthesis d. cellular respiration
How do you say little sister, little brother, older sister, and older brother in Korean? I hope someone who actually know Korean can answer this question.
How do enzymes help to carry out biochemical reactions? A. By decreasing the energy of the reactants B. By increasing the activation energy of the reaction C. B
A biome that contains a layer of permanently frozen soil, called permafrost, would be classified as A. taiga B. desert C. tundra D. savannah E. temperate decidu
the rectangles on a quilt are 2in. wide and 3in. long the perimeter of each rectangle is made by pattern of ref thread. if there are 30 rectangles in the quilt,
Which of the following are examples of trisomy? Turner Syndrome, Down's syndrome, or Klinefelter's Syndrome
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?
Which of the following are examples of trisomy? Turner Syndrome, Down's syndrome, or Klinefelter's Syndrome
How can i solve this f:d->R f(x)=x at power2/x-1
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?