jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

How many light sources do you know Pls list them
What is a tonal collage? We learnt it in school BUT  I can't remember.
Why does a pendulum eventually stop swinging?
copy this figure onto grid paper. draw line to divide the figure into 4 congruent polygons. how do you know the ploygons are congruent
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
how do I solve this proportion?
If you multiply a number by five and then subtract negative ten, the difference is negative thirty. What is the number?
what are the landforms of vermont
What are 2 numbers that when multiplied together you get 360 and when added together you get -96
what are two human uses for mosses?