estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

what is the process where frost forms​
What is the mode? 8 8 6 8 6
what the diffrence between 15 and -7
please help ! How did the Nile River lead to civilization in Ancient Egypt?
Which number sentence below matches this word problem?Mike and Mary were expecting 75 people at their wedding. The weather wasvery bad on the day of the wedding
A plateau is flat on top and often has _____. a. steep walls b. rich soil c. gentle,sloping walls
The lactose operon is under both positive and negative regulation. A bacterial cell does not want to waste the energy to synthesize enzymes to degrade an energy
What is the answer for this question 5 1/2=1/2x
Remove all perfect squares from the square root
A trapezoid has an area of 31.57 square inches. One base is 1.7 inches long. The height measures 8.2 inches. What is the length of the other base? This IXL has