roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Explain this quote by Dally: "...you get tough like me and you don't get hurt. You look out for yourself and nothin' can touch you." How is this ironic? Do you
what is the most important thing this map shows you about migration routes of early people's to North America? how would you describe this route to other people
what is the scientific notation 3700 and show the work
american colonists organized the first continental congress to?
There are 3 cans that store 9 tennis balls. Consider the number of balls per can. Find the constant of proportionality for this situation. Write an equation to
what is the money an investor receives above and beyond the money initially invested called?a) saving.b)liquidity.c)return.d)investment.
luther’s ideas spread quickly because of what?
________ are organisms that are able to convert the sun's energy into usable energy
6815.3 divided by 0.9
What major city in ancient Greece was known for its artistic, philosophic ,and political advances