mc0477876
mc0477876 mc0477876
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

FIND THE PERCENT OF CHANGE.

ORIGINAL PRICE: $92
NEW PRICE: $120

Respuesta :

adamschultzisagod
adamschultzisagod adamschultzisagod
  • 04-01-2021

Answer:

30%

Step-by-step explanation:

120-92=28

28/92=.30

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

the price increased by 30.43%

hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

Is ten a mltiple of twenty
Help Me???????????????
What is the answers....................../.../........
Do you use quotation marks for book titles
Which of the following is the best buy? a 16 oz bag of rice for $2.42 a 12 oz box of rice for $1.93 a 6 oz box of rice for $0.90 a 9 oz box of rice $1.25
Average for 1.90 7.99 4.33 5.21
Which of the following is an example of how research into the effects of a chemical has changed how it is used? A. Finding out that a pesticide is dangerous
why do we have fossils for only a fraction of things on earth
Which resources were most important to the powhatan and tlingit tribes?
What is true about language?