wrt2js wrt2js
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The neighbor sold 16 cake pops for $1.75 each. How much money did the neighbor collect?

Respuesta :

julie0918
julie0918 julie0918
  • 04-01-2021

Answer:

$28

Step-by-step explanation:

$1.75 x 16 = $28

Answer Link
perkinsdatavion2
perkinsdatavion2 perkinsdatavion2
  • 04-01-2021

Answer: 10.05

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Phil used his rental property for personal use for 7 days and rented it for 63 days. In most cases, what percentage of his expenses are not rental expenses and
Brianna buys 10 balloons for her sisters. She gives 5 balloons to each sister and has none left. How many sisters doe Brianna have?​
What is the difference between seismograph and Richter scale?​
If a person throws a wiffle ball and a tennis ball with the same speed, which object would travel with more kinetic energy? Justify your selection
please help me........
H. ARTEDUCATION7. We can apply elements and principles even when we draw using our cell phones or computers.Is the statement inside the box correct?A. Yes, I to
If f(x) =2−x/3−x^2, then determine f(−1)
Solve: 3 +1 − 3 = 54.​
Balance these equations! 1) AIBr; + K- KBr + AI
Three equations have the same solution. Identify the equation that does not have the same solution as the others, 7.25 -15 10 + z 9+2 11​