Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Jenny is twice as old as William. 4 years ago she was six times as old as William. In 6 years time Jenny will be? A. 5 B. 10 C. 11 D. 16
Which of the following issues became an obstacle to the drafting of the United States Constitution? A: whether to count enslaved people in the North as part of
The economy of the United States can best be described as: a. a blend of socialism and communism c. a command economy b. a pure laissez-faire economy d. a m
When you catch a cold, it is most likely you contracted it from _____. a. a pathogen b. rickettsia c. fleas d. mites
Literary Focus: Irony The question below refers to the selection “from The Pardoner’s Tale.” What is ironic about the attitude that the old man has toward Death
0.00726 g is the same as 0.726 mg. a. True b. False
Discribe the economy of the us in the 1920s
A Shakespearean play that focuses on the flaws and mistakes of the protagonists is known as a
2. A solution that contains a small amount of salt and a large amount of water is said to be a _______ solution. A. concentrated B. saturated C. monouns
2 square numbers that add up to 65