pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

The plural form of the word "story" is ___.
The escalating sectional crises over slavery in the 1850s contributed to the volatile tensions that arose during the 1860 presidential campaign. Abraham Linco
The half life of protactinium 234 in its ground state is 6.69 h. What fraction of a given amount remains after 26.76 h
PLEASE HELP! Explain your answer, idk what im doing.
consider the lines described by the equation y-5=m(x-2), where m can be any real number. How many lines are described by this equation?
how roman emperors came to replace the Roman republic
Which points represents a child who is 3 feet tall at 36 months?
What had to happen in Panama before the canal could be built? A French contractors had to be hired. B A cure for malaria had to be discovered. C The US Arm
What is the author’s opinion of the Roman people? Romans are the most respected, praised, and magnificent people on Earth. Romans are rarely viewed by the rest
Can someone explain to me the inverse property of multiplication?