shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

In "Señor Noboa," which two statements best describe Señor Noboa's response to the laborers' reaction to him? A. He resolves to persuade them that he is fair t
Sophie opened a picture of a tree on her cell phone screen and zoomed in 2.5 times. The new scale of the picture became 1 : 168. What would be the scale if it w
Which statement best explains the relationship between television and the Internet?
Liam noticed someone had accessed his social media account and made several posts without his knowledge. Which of the following practices will keep unauthorized
What does a structured form poem consist of
in rain myths which conclusion about the madagascan
Write the name for the following set of numbers. 1, 3, 5, 7, 9, 11......... *a. Integersb. Indicesc. Odd Numbersd.Even Numbers​
The length of a rectangle is 2 inches less than twice the width and the perimeter is 26 inches. Find the length and width.
Solve the system with elimination. {2x-y=2, -5x+4y=-2
write the electronic configuration of the forst 40 elements​