irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

The heart, liver, and stomach are each examples of a. an organ system. b. a tissue. c. an organ. d. a nerve.
compare and contrast mental health and emotional health
if f(x) = |x| and g(x) = |x| − 4, which transformation is applied to f(x) to get g(x)? a vertical transformation of f(x) four units upward a horizontal transfor
an airplane traveling 245 m/s east experienced turbulence, so the pilot decided to slow down to 230 m/s. it took the pilot 7 seconds to get down to this speed.
what is the mode of the data values: 54,78,26,36,26
After the great schism, the byzantine church became known as the a. roman catholic church. b. greek patriarchal church. c. eastern orthodox church. d. refor
how do you asses if your community is healthy.what are the characteristics of a healthy community?
A point is _____. imaginary real
Which of the following organs is not part of the excretory system? a. skin c. liver b. kidney d. heart
what was the serf's place on the manor?