moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

how is a knoll formed
kilo-  -  1,000deka-  -  10How much larger is a kilo- than a deka-?
Find the original cost of a rocker selling for $159.95 at 20% off.
Write equation in function form 4x+y=10
how many kilograms is in 12,321grams
what are some fun facts on animal and plant cells.
For this assessment, you will be taking Newton’s laws and describing how they are illustrated in a specific event. You only need to choose one of the options pr
What are the natural resources in venice,italy?
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
what are some fun facts on animal and plant cells.