reconditevids reconditevids
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Math 8th grade need help equation in picture

Math 8th grade need help equation in picture class=

Respuesta :

alisaallen911
alisaallen911 alisaallen911
  • 02-02-2021
X= -17/3 - 2y/3
Hope this is what you are looking for.
Answer Link

Otras preguntas

A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
under which power did the articles of confederation power came from?
What will it cost to carpet a rectangular floor measuring 15 feet by 30 feet if the carpet costs $ 31.97 per square​ yard?
Which is the correct Lewis structure for the carbonate anion, CO32-? Note, carbon has four valence elctrons and oxygen has six valence electrons.
what is the oldest question here? like the first person to go and ask a question in brainly (0_0)- Zahra
Write a letter to the Manager, Taj International, and Lucknow to find out the rates for conducting the wedding Reception of your sister, enquiring specifically
Determine the number of atoms of O in 42.2 grams of C₆H₁₂O₆.
2826 to the nearest hundred
Why can Bennie's sell more hamburgers for $1 than Sally's can sell salads for the same price, and how does this affect the total revenue brought in by each rest
Yearly expensive at a State University of increased from 14,000 to 18,500 in the last four years has been the average annual growth rate and expenses. If this g