quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

How much work does a person do in pushing a box with a force of 10 N over a distance of 4.0 m in the direction of the force?
How Do Clownfish Catch Their Food?
In scienceclass the teacher measured 800 milligramns of an chemical.How manyn grams is it.
what were the main ideas of the reformation?
a swimming pool is 20 meters long and 12 meters wide the bottom of the pool is slanted so that the water depth is 1.3 at the shallow end and 4 meters deep at th
what were the main ideas of the reformation?
Why did the americans go to Oregon during manifest destiny and why did the mormon go to utah??
which of the following would not make a good insulator* rubber*plastic*wood*metal
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2