jeinamooney22
jeinamooney22
03-02-2021
Mathematics
contestada
Find the value of x ——
Respuesta :
jwill0908
jwill0908
03-02-2021
The value would I think be x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Parino Company has three product lines in its retail stores: books, videos, and music. The allocated fixed costs are based on units sold and are unavoidable. De
Yummy Cookies just opened a brand new cookie bakery, ans sales are increasing every month! In January, the baker made 14 carrot cake cookies. In February, the b
Effect of Errors in Physical Inventory Fonda Motorcycle Shop sells motorcycles, ATVs, and other related supplies and accessories. During the taking of its phys
Rebecca went on a 240 mile trip to a soccer game. On the way back, due to road construction she had to drive 12 miles per hour slower. This made the trip take 1
NWrite the rate as a unit rate729 riders in 9 subway carsАThe unit rate isThis(Simplify your answriders/car
Simply 3 small 2+8x4 need answer
Holt Enterprises recently paid a dividend, D0, of $3.75. It expects to have nonconstant growth of 23% for 2 years followed by a constant rate of 6% thereafter.
Dr. Carefree placed unobtrusive video recording devices in the living rooms of 20 children. Later, coders (Matt, Mark, and Peter) viewed tapes of the living are
Natasha, Gordon & Richard share some money in the ratio 3 : 9 : 1. In total, Natasha and Richard receive £44. How much does Gordon get?
The makers of a soft drink want to identify the average age of its consumers. A sample of 25 consumers was taken. The average age in the sample was 31 years wit