Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It cost &35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

Exoexact1
Exoexact1 Exoexact1
  • 01-11-2016
It will cost $140 for 8 hours of lessons
Answer Link
jackiibell
jackiibell jackiibell
  • 01-11-2016
35=2
2 x 4=8
35 x 4=140
it will cost $140 for eight hours of lessons.
Answer Link

Otras preguntas

Can you someone please help me with this question please
lara and meera are collecting marbles. lara has double number of marbles meera has when meera's number of marbles is decreased by 8. lara had 20 marbles , (m) w
What are 5 facts about landfill pollution?
2. If you have given the chance to choose 1 economic system, what would you choose? Why?
what is food service and procedure?
Government would MOST likely use the tax increase to pay for building a church. Building a church O holding a carnival. O opening a restaurant. O funding publi
Give 5 Quotes about taking care of Mother Earth
This is a problem that is much larger than the Equifax incident. There has been a large uprise in consumer data breaches and identity theft within the past deca
what is food service and procedure?
A gas has a volume of 3.00 L and a pressure of 75.4 kPa. When the volume expands to 4.00L and the pressure drops to 72.7 kPa, the gas temperature is 0 o C. What