Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

How did the Dreyfus Affair affect democratic reforms in France?
In which type of dictatorship do religious leaders who claim to be guided by a god or divine power rule?
what goes in the blank
It took 4.5 minutes for 1.0 l helium to effuse through a porous barrier. how long will it take for 1.0 l cl2 gas to effuse under identical conditions?
Consumers will pay more of a tax levied on suppliers if their demand is:
She should have donated her time so she could help others. What are the helping verbs in the verb phrases? a. could, help b. should, have, donated c. should, ha
3. If the price currently prevailing on the market is $0.20 per greebe, buyers would want to buy _______ million greebes and sellers would want to sell _______
how is the temperature of a gas related to the kinetic energy of its particles
Divide and simplify. 32x9y2 2xy-2
As humans have converted prairies to pastures and farms, prairie dogs have lost 98 percent of their habitat. Prairie dogs are the only food source for ferrets.