nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Is the following conditional true? If an integer is divisible by 9, then its digits add up to 9. yes no
What makes public works into architecture?
PLEASE HELP | 15 POINTS!!!Select all the correct images.Select the two atomic models that belong to the same element.
Greg is 5 feet three inches tall and weighs 260 pounds. greg is ________. A. Metabolism B. Obesity index C. Weight set point D. Body mass index
why battle of Lexington and Concord are very Important for the colonies?​
Please be quick! I need this as soon as possible!
Essay about my favorite character
find values for m and b so that the system has two solutions {y=x^2 {y=mx+b
Lindsay went shopping at her favorite store. She bought 4 shirt $50 each. She bought 2 purses that cost $30 each she also bought some pants that cost $40 each.
Value of x when 6-2x=10x+6