smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

belize is which direction from Guatemala
A car dealer offered to lease a car for $1,600 down and $184 per month. If a customer accepted a lease contract of 2 years, how much did the customer have to pa
which of the following risk factors has the most immediate impact on a person's health ?
A historian argues that the roman leader Julius Casear was assassinated because he was secretly plotting to over throw the roman republic and declare himself em
(-1+6i)+(1-5i)[tex]( - 1 + 6i) + (1 - 5i) [/tex]
What was one reason that China lost the Sino-Japanese War? (Choices in photo)
To figure out the meaning of an unfamiliar word, the reader should study the word’s....
Solve for y. d = 5x + 5y y=5x−d/5 y=d−5x/5 y=5(d−5x) y=d−5x/x
I need this answerd by 8:30 am tomorrow!! How does the Muslim empires geographic location encourage its people to be merchants
what is the most common way for Americans to recieve their news? a.) internet b.) radio c.) newspaper d.) television