268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the following sentence and identify the transition word or phrase used. Although cookies are a yummy snack, they should not be an everyday snack. are they
plssssssssss help the oath taken by physicians is popularly known as?????????
a red tree frog can jump up to 150 times its body length. how far can this tree frog jump? <---------5cm--------->
The range of the function f(x)=x+5 is {7,9}. What is the functions domain? Is it {2,4} {-2,-4} {12,14} {-12,14} {0,5}
ANOTHER SURVEY!!!!!!!! What is YOU'RE FAVORITE COLOR?????
Can someone please help me at my French homework
which lunar phrase follows a waning crescent phase?
Subway Surfer number 3 it says the color of a substance is an example of a(n) ___ (in science) pick these choices on the image. tap the image so you could see t
Commission of sales on office equipment is paid at the rate of 12%. last week $2860 worth of office equipment was sold.
Why did Americans want to control the Mississippi River?