isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

During World War II, the tide turned in favor of the United States at the Battle of A. Leyte Gulf. B. the Coral Sea. C. Midway. D. Okinawa.
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? a. Is the boys coming over later to play basketball? b. Has he ever been there before? c. Were she h
Simón Bolívar, Toussaint L’Ouverture, and José de San Martín are all associated with revolutions in (1) Africa (3) South Asia (2) Europe (4) Latin America
When all parts of a circuit are composed of conducting materials, the circuit is said to be a. closed. b. open. c. parallel. d. shorted.
how to estimate 19 divided bye 1,425
how is the difference 14/15-5/12 written as a decimal?
29 Which compounds are classified as Arrhenius acids?(1) HCl and NaOH (2) HNO3 and NaCl (3) NH3 and H2CO3 (4) HBr and H2SO4
what is the definition of states of matter
How can you help to prevent muscle mass loss as you age? A. Cut back on the amount of calories you eat during the day. B. Maintain a regular exercis
A 16-mile race is made up of 3 equal sections. Which equation shows how to find the number of miles in each section?