casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE GIVE A REAL ANSWER NOT A LINK OR RANDOM LETTERS AND WORDS OR AN ANSWER THAT HAS NOTHING TO DO WITH THE QUESTION Use the story "The Landlord's Mistake" fr
The Masseys are installing new tiles in their bathroom. Each tile is 1 2 of a foot long, and the bathroom is 6 feet long. How many tiles will fit across the len
Sum of 2 numbers is 42, and their difference is 8. What are the numbers?​
What events led to the Nazi Party to increase its numbers in the early 1930
What is the period of the graph of y=2 cos( pi 4 x)+3? A. 4/pi B. pi/4 C. 8 D. 2
examine the words below closely and put them in a logical sequence . 1. index 2. content 3. title 4. chapter 5. introduction​
Please help. Thank you
4/9 of the people at a party drink Mountain Dew, the rest drink Sprite. If 52 people drink Mountain Dew, how many people drink Sprite?
The sum of 2 numbers is 17 and their difference is 29 what are the two numbers​
Darren’s mail route is 68 miles. He drives this route 6 days each week. How many miles does Darren drive for his mail route each week?